מקבלי המלגות לשנת 2016

מקבלי המלגות לשנת 2016

מיכל צוקר ובתה רותם מברכות בשם משפחת גוראון

מיכל צוקר ובתה רותם מברכות בשם משפחת גוראון

חיים טרבס, סטודנט לתואר PhD

חיים סטודנט לדוקטורט במכון למדעי החיים, האוניברסיטה העברית בירושלים.
במחקרו, חיים לומד על הגורמים המאפשרים לאצה כלורלה לשרוד בתנאי עקה קיצוניים. למחקר זה יש פוטנציאל גדול לגלות מהם המנגנונים המאפשרים לצמחים ואצות לשרוד בתנאי קיצון.
מחקר בתחום זה רלבנטי להבנה איך להתמודד עם תהליך המדבור כאשר עוסקים בחקלאות מסורתית בערבה: ירקות ומטעים ולחקלאות הימית המתפתחת בערבה.

נעמי גוראון מעניקה מילגה לחיים טרבס

נעמי גוראון מעניקה מילגה לחיים טרבס

חיים עמד בקריטריונים של הקרן: ציונים טובים בלמודים האקדמאיים, מחקר עם פוטנציאל יישומי לערבה: למחקר יש סיכוי לגלות מנגנונים רלבנטיים שניתן יהיה ליישם אותם במגוון תחומי חקלאות בערבה.

עמית צפתי, סטודנטית לתואר PhD

עמית, סטודנטית בפקולטה לחקלאות, האוניברסיטה העברית בירושלים.
עמית חוקרת את יחסי הגומלין בין נגיף מוזאיקה לבין הדבקה בפטריות הפוזריום והפיתיום בדלועיים.
המחקר נעשה בשיטות מתקדמות במגמה להבין איזה מנגנונים בצמח מופרעים עקב ההדבקה בשני גורמי מחלה אלו. ממצאי המחקר עשויים להיות רלבנטיים מאד לגידולי הדלועים המהווים נדבך חשוב בחקלאות בערבה.
עמית עמדה בקריטריונים של הקרן: ציונים טובים בלמודים האקדמאיים, ממצאים ראשוניים המורים כי לשיטות המחקר יש סיכוי להניב פירות.
ממצאי המחקר יוכלו להוות בסיס לפיתוח דרכים חדשות להתמודדות עם גורמי המחלה ע"י טיפוח צמח המסוגל להתמודד עם הפתוגנים.

מיטל אלקבץ, בתר- דוקטורט

חוקרת במרכז מחקר נווה יער, מינהל המחקר החקלאי. לאחר שסימה דוקטורט בטכניון השתלבה במעבדתו של רוני כהן.
במחקריה עוסקת בבחירת כנות דלעת עמידות למחלות ובפתוח סמנים מולקולריים לגילוי עמידות לפוזריום במלונים. זהו מחקר שמשלב סלקציה שמרנית עם יישומים ביוטכנולוגיים.

עודד קינן מעניק מילגה למיטל אלקבץ

עודד קינן מעניק מילגה למיטל אלקבץ

מיטל עמדה בקריטריונים של הועדה: ציונים טובים, ממצאים ראשוניים, מחקר בתחום רלבנטי לחקלאי הערבה. ממצאיה יהיו רלבנטיים לגידולי דלועים בערבה בעתיד.

רועי רם, סטודנט במסלול ישיר לתואר PhD

לומד באוניברסיטת בן גוריון בנגב, קמפוס שדה בוקר.
רועי חוקר שאלה הידרוגיאולוגית לגבי גיל המים הפוסיליים בעומק הנגב והערבה. מחקרו גם מיועד ללמוד על מסלולי זרימה, מנגנון הזרימה וכמויות המים.
מחקריו משלבים דיגום של קידוחים בערבה ובנגב . על בסיס "הזדקנות" המים ייחשפו מסלולי הזרימה בעומק הקרקע.

ריבקי אופיר מעניקה מילגה לרועי רם

ריבקי אופיר מעניקה מילגה לרועי רם

רועי עמד בקריטריונים של הועדה: הישגים אקדמאיים מרשימים, ממצאים ראשוניים ייחודיים. ממצאיו רלבנטיים לתכנון והבנת משק המים בערבה.

Michelle Arland O, PhD student

Michelle is a PhD student in the Dead Sea and Arava Science Center and Ben Gurion University of the Negev. She came from India and lives in Moshav Idan, in the Arava. Michelle research is aiming in understanding the mechanism of salt tolerance in sea grass.
Knowledge from this plant model may shade light on how in general plants can tolerant high salt conditions.

אייל בלום מעניק מילגה למישל ארנלד

אייל בלום מעניק מילגה למישל ארנלד

Michelle is eligible to the fund parameters: her academic achievements are high; she presented preliminary results and the results from her project maybe relevant to farming in salty lands as is the case in the Arava.

מידבא פטריק, תלמידה בבי"ס שיטים, מ"א ערבה תיכונה

מידבא גרה בצופר ולומדת בבי"ס האזורי שטים במרכז ספיר. מידבא עורכת מחקר כעבודת גמר של 5 יחידות לימוד בביולוגיה. בעבודה זו מידבא לומדת איך דגי זברה יכולים להוות מודל לחקר מחלות בבני אדם ולחיפוש תרופות לבני אדם. באופן ספציפי היא בודקת את כושרם של חלבונים קצרים מאד לשפר התנהגות של דג המדמה את מחלת ALS.

גל מאיר מעניק מילגה למידבא פטריק

גל מאיר מעניק מילגה למידבא פטריק

מידבא עמדה בקריטריונים של הועדה: היא סקרנית מאד, תלמידה עם הישגים לימודיים גבוהים, חרוצה מאד והשתלבה במהירות רבה בשטות המעבדה והאנליזה של התוצאות.

אליזבט שוורצברג, תלמידה בבי"ס עין גדי, מ"א תמר

אליזבט גרה בקיבוץ בית הערבה. אליזבט חוקרת את אוכלוסיות החיידקים המאכלסים את העור בחולי פסוריאזיס לפני ואחרי טיפול בים המלח. מחקר זה חשוב מאד כדי לקדם את ההבנה כיצד להתמודד עם מחלה קשה זו.

חיים חופרי מעניק מילגה לאליזבט שוורצברג

חיים חופרי מעניק מילגה לאליזבט שוורצברג

אליזבט עמדה בקריטריונים של הועדה: תלמידה בעלת הישגים לימודיים גבוהים, השתלבה היטב במעבדת המחקר בעין גדי, יש לה מסוגלות בהבנת חומר חדש ויישומו.

מקבלי המלגות לשנת 2016 בחברת אייל בלום, רן גוראון ואילון גדיאל

מקבלי המלגות לשנת 2016 בחברת אייל בלום, רן גוראון ואילון גדיאל